Raspberry pi zero wifi RS485 Licznik OR-WE-509

Konkretne prośby o funkcie nettempa. Takie forum a by można było łatwo przeglądać prośby i zadania do realizacji.
ryba_ns

Raspberry pi zero wifi RS485 Licznik OR-WE-509

Postautor: ryba_ns » pn lut 13, 2017 9:02 am

Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym licznikiem ? Wizualnie praktycznie to samo co SDM120.

http://www.orno.pl//5,liczniki-energii/t4199,1,pl,1-fazowy-licznik-energii-elektrycznej-z-portem-rs-485-i-certyfikatem-mid-45a

Połączenie tych 4 podzespołów byłoby dobra alternatywa dla wszystkich którzy nie mogą podłączyć przewodowo licznika energii z Malinka. Opcja z impulsami jest w połączeniu z esp jednak przesyłana jest tylko jedna wielkość :( Ktoś coś w tym temacie ?

Pozdrawiam Wojtek
strohs

Re: Raspberry pi zero wifi RS485 Licznik OR-WE-509

Postautor: strohs » pn lut 13, 2017 3:17 pm

OR-WE-509 przypomina mi ich wcześniejszy wyrób WE-505. Być może ta wersja będzie lepsza jakościowo od pierwowzoru (certyfikat do czegoś zobowiązuje). Ludzie na forach fotovoltanicznych narzekali trochę na jakość WE-505 - potrafił się zawiesić podczas pomiaru. Jeżeli dobrze pamiętam to ORNO stosuje własną implementację protokołu M-BUS ale to zostało już "rozgryzione" i leży gdzieś na githubie.

Też myślałem żeby coś takiego sobie zrobić ale doszedłem do wniosku że mimo wszystko łatwiej poprowadzić 2 przewody niż bawić się z zasilaniem malinki i interfejsu 485 tym bardziej że skrzynkę z licznikiem mam metalową

Wróć do „Co chciałbym aby znalazło się w nowej wersji”