Sprzęty Inode

Linki do ciekawych sprzętów
MarcL

Sprzęty Inode

Post autor: MarcL » ndz lis 13, 2016 10:12 am

Na stronce inode.pl można znaleźć różnorakie czujniki pracujące w technologii BLE: wilgotność, temperatura, położenie, miernik energii itp. wszystko w obudowach trochę większych niż CR2032.
Wg producenta bateria ma wytrzymać ok roku!
Czytałem, że można to to podłączyć pod domoticza.
Może nasz Adminie pogadasz z nimi, niech dadzą Ci do testów.
Może podłączysz wtedy do NT.
Moj nettemp :) Raspberry PIZERO + RTC (DS1307) + BMP180 + BH1750 + LCD (4×20 HD44780) + 4xDS18B20 + 2*ESP(G3) + czujnik przepływu wody+ SDM530

techfreak
Site Admin
Kontakt:

Re: Sprzęty Inode

Post autor: techfreak » pn lis 14, 2016 2:21 pm

MarcL pisze:Na stronce inode.pl można znaleźć różnorakie czujniki pracujące w technologii BLE: wilgotność, temperatura, położenie, miernik energii itp. wszystko w obudowach trochę większych niż CR2032.
Wg producenta bateria ma wytrzymać ok roku!
Czytałem, że można to to podłączyć pod domoticza.
Może nasz Adminie pogadasz z nimi, niech dadzą Ci do testów.
Może podłączysz wtedy do NT.

Pisałem kiedyś zero odzewu :)

strohs

Post autor: strohs » śr sty 04, 2017 11:38 am

Próbowałem się z tym pobawić iNode LAN + 1 czujnik który miał robić za stację pogodową - założenia są dobre ale realizacja raczej nieszczególna.

Po pierwsze - zasięg - w bloku gdzie ściany są z żelbetu zasięg nie przekracza on 15 metrów i to zarówno przy połączeniu za pomocą adaptera USB BT4.0 jak i dedykowanego iNode LAN. Zaznaczam że w całym mieszkaniu nie mam problemu np z zasięgiem sieci WiFi. Aż by się prosiło o możliwość zastosowania anten zewnętrznych

Po drugie - dołączone oprogramowanie jest mocno zabugowane / niedopracowane. Testowałem to przeznaczone pod windows-a (pod XP i W7) i bardzo często się ono zawiesza pomimo wgrania zalecanych przez producenta poprawek.

Czujniki są raczej przeznaczone do pracy we wnętrzu pomieszczeń na zewnątrz raczej długo nie pożyją - przynajmniej mój po 2 dniach padł (we wnętrzu obudowy skropliła sie woda) - po wysuszeniu co prawda sensory ożyły ale nie jestem pewien już dokładności ich wskazań.

MarcL

Post autor: MarcL » śr sty 04, 2017 3:50 pm

Ja z kolei chciałem wypróbować miernik energii:
Niestety zasięg jaki dawał Nod po BLE był niewystarczający.
Nod był w skrzynce w ogrodzeniu a do domu i RPI było 6m (ściany drewniane) i to było za mało Sygnał bardzo słaby i się gubił.
Gdybym miał ściany z ceramiki pewnie byłoby jeszcze gorzej.
Nie udało mi się też skonfigurować dedykowanego dongla BT, żeby malina go widziała.
Z oprogramowaniem iMeter na smartfonie to jakoś chodziło,
Nod nawet wytrzymywał minusowe temperatury nie wiem co prawda jak długo.
Suma summarum odesłałem
Moj nettemp :) Raspberry PIZERO + RTC (DS1307) + BMP180 + BH1750 + LCD (4×20 HD44780) + 4xDS18B20 + 2*ESP(G3) + czujnik przepływu wody+ SDM530

ODPOWIEDZ