Wyswietlacz TFT do RPI

Linki do ciekawych sprzętów

ro-an

Re: Wyswietlacz TFT do RPI

Post autor: ro-an » pn gru 08, 2014 9:02 pm

Myślisz że byłoby do zrobienia sterowanie dotykowo przez taki wyświetlacz?

techfreak
Site Admin
Kontakt:

Post autor: techfreak » wt gru 09, 2014 2:27 pm

no wystrczy powiekszyc ikonki w nettempie :)

ro-an

Post autor: ro-an » wt gru 09, 2014 10:41 pm

Mam ostotnio krucho z czasem, ale jak tylko mogę to zaglądam :)
na taki wyświetlacz dotykowy toby pasowała osobna aplikacja tak jak tam ktoś zaczął tworzyć na androida.
z zamontowanego na ścianie można by było przeglądać temperatury wilgotności, załączać urządzenia, światło itp. za pomocą dotykowego ekranu a zaawansowane ustawienia ustawiać normalnie przez kompa.
chodzi o to by aplikacja była pełnoekranowa - bo i miejsca niewiele - wszystko duże cyferki i przyciski na palucha

jakoś tak ucichło w temacie bistabilnych przełączników, a szkoda... bo to chyba jedna z niewielu rzeczy której jeszcze brakuje w całym projekcie.

pomysł by na androida i na ten wyświetlacz była taka sama apka chyba jest najlepszym rozwiązaniem - nie wiem tylko o ile te linuxy się różnią i w jakim wspólnym języku by musiała być zrobiona

przeglądając sieć nie znalazłem projektu który by się rozwijał jednocześnie w tylu kierunkach.

acha, kiedyś pasowałoby zamknąć może pogodówkę, tzna dołożyć wyświetlanie ciśnienia względnego, wilgotności bezwzględnej , punktu rosy na podstawie danych które już mamy zbierane i wyświetlanie ich na osobnej zakładce "Whether"

mogę podesłać wzory do obliczeń - byłyby tylko robione przy aktualizacji co jakiś czas by nie obciążać systemu

pozdrawiam

techfreak
Site Admin
Kontakt:

Post autor: techfreak » wt gru 09, 2014 11:12 pm

ro-an dodałem załączenie stanu high na sekundę i po sekundzie low tak jak chcieliście myślałem że to koniec tematu w bistabilnych :)

Stacja pewnie jako opcja do włączenia ale muszę do tego tematu wrócić tak jak do wszystkich !!! :)

Apka do tego wyswietlacza było by fajnie ale sami nie ograne wszystkiego w sensownym czasie.

Adrian

Post autor: Adrian » śr gru 10, 2014 6:53 am

Zastanawiam się czy warto się pchać w taki wyświetlacz. Tani tablet 7 cali można kupić za 100 zł powiesić na ścianie ...

Wysłane z Commodore C64

Awatar użytkownika
dise

Post autor: dise » śr gru 10, 2014 8:00 am

Tani Tablet brzmi chyba lepiej, tylko trzeba by jakiegoś css'owca ( jak admin pisał kiedyś ) żeby fajniej stronkę dostosować do mniejszych ekranów.
Duże buttony do sterowania, przegląd najważniejszych funkcj. Wtedy w trybie pełnoekranowym by to fajnie wyglądało. ;]

techfreak
Site Admin
Kontakt:

Post autor: techfreak » śr gru 10, 2014 11:38 am

W sumie prawda z tym tabletem :)

car_killer

Post autor: car_killer » pn sty 23, 2017 9:34 am

a jeśli tablet co cały czas zasilanie...

A co z baterią słyszałem że lubią puchnać po jakims czasie....

kniazio

Post autor: kniazio » pn sty 23, 2017 11:37 am

ODPOWIEDZ