Raspbian jessie video w przeglądarce

swiezak

Raspbian jessie video w przeglądarce

Postautor: swiezak » śr sty 11, 2017 11:47 pm

Cześć!
Jestem prawie na ukończeniu TV do kuchni tylko stanąłem w jednym miejscu i nie wiem czy to nie ślepy zaułek.
Docelowo na tv w kuchni ma być:
-wyświetlanie strony nettemp na której mam wszystkie istotne inforacje:
temperatury, meteo, pogoda, kalendarz, detekto burz, oraz oczywiście TV oraz radia internetowe.
Wszystko już zostało wstępnie uruchomione i nawet działa;p
Problem pojawił się z odtwarzaniem kanałów TV które są "streamowane" z nboxa i dodane do nettemp jako widget (dzięki pomocy @jot) o ile na windowsie wystarczyło zainstalować program vlc wraz z rozszerzeniem do przeglądarki i wszystko super działa (nic się nie zawiesza ani nie ścina). Zadowolony wynikami osiągniętymi na komputerze zabrałem się za instalację systemu na piZero i chciałem to odpalić w przeglądarce w trybie kiosk.... atu lipton wtyczka nieobsługiwana....
Czy któryś z kolegów miał juz doczynienia z podobną sprawą? można na malinie odpalić przeglądarkę z obsługą vlc.
W sumie video można uruchomić na kodi ale mnie zależy żeby to było na stronie nettempa bo funkcja tv ma być raczej jako dodatek i plumkać sobie w tle jak się coś robi w kuchni. ( a jak ciekawy program to można przełączyć na pełny ekran)
W załączniku podaję zrzut ekranu dla ciekawskich jak to wygląda- na razie na głównej mam sporo zamieszania ale to na czas testów TV
Obrazek
jot

Re: Raspbian jessie video w przeglądarce

Postautor: jot » czw sty 12, 2017 8:25 am

@swiezak, ale masz zainstalowanego vlc na pi0 ?
marexsc

Postautor: marexsc » wt lut 21, 2017 6:21 am

Pochwalisz się jak zrobić widżet TV ?
Mój Nettemp: Rpi2B 8 x DS18B20 , 11 x Relay ,BMP180,HTU21,MPL3115,BHI1750,ESP8266
jot

Postautor: jot » wt lut 21, 2017 11:19 am

@swiezak - a w jakiej przeglądarce odpalasz ten stream?
marexsc

Postautor: marexsc » wt lut 21, 2017 5:22 pm

Podgląd kanałów bezpośrednio z linku w NT już mam , a jak zrobić buttony z kanałami ?
Mój Nettemp: Rpi2B 8 x DS18B20 , 11 x Relay ,BMP180,HTU21,MPL3115,BHI1750,ESP8266
swiezak

Postautor: swiezak » wt lut 21, 2017 7:08 pm

jot pisze:@swiezak - a w jakiej przeglądarce odpalasz ten stream?

działa mi tylko na komputerze na przeglądarce firefox (innej nie próbowałem) z zainstalowanym pluginem vlc. bez tego pluginu nie działa.
Na pi0 nie udało mi się w przeglądarce,
pi0 zainstalowane raspbmc działa elegancko
pi0 osmc działa elegancko
marexsc pisze:Podgląd kanałów bezpośrednio z linku w NT już mam , a jak zrobić buttony z kanałami ?

Kod: Zaznacz cały

<?php
$tv = isset($_GET['tv']) ? $_GET['tv'] : '';
$tvset = array('TV OFF', 'nazwa1', 'nazwa2'); // itd
$tvurl = array(
'pierwszy',
'drugi',
'trzeci',
);

if(!empty($tv)){
echo '<embed type="application/x-vlc-plugin" pluginspage="http://www.videolan.org" autoplay="yes" loop="no" width="300" height="280" target="'.$tvurl[$tv].'" />';
echo '<object classid="clsid:9BE31822-FDAD-461B-AD51-BE1D1C159921" codebase="http://download.videolan.org/pub/videolan/vlc/last/win32/axvlc.cab" style="display:none;"></object>';
}
echo '<p>';
for($i=0;$i<count($tvset);$i++){
    echo '<a href="'.$_SERVER["PHP_SELF"].'?tv='.$i.'" ><button class="btn btn-xs btn-info" '; echo $tv == $i ? 'active' : ''; echo '>'.$tvset[$i].'</button></a>';
}
echo '</p>';
?>

pierwszy, drugi, trzeci to link do kanału
nazwa1, nazwa 2 to nazwa kanału na przycisku
marexsc

Postautor: marexsc » wt lut 21, 2017 7:46 pm

odtwarzanie po http działa tylko na firefox inne nie wspomagają już , było gdzieś na forum nawet (biorę pod uwagę chrome i edge innych nie testowałem)
swiezak

Postautor: swiezak » wt lut 21, 2017 8:31 pm

marexsc pisze:odtwarzanie po http działa tylko na firefox inne nie wspomagają już , było gdzieś na forum nawet (biorę pod uwagę chrome i edge innych nie testowałem)

tylko firefox i tylko na komputerach, urządzenia mobilne tylko przez aplikację. Skoro wszedł standard html5 to przecież musi być jakieś rozwiązanie żeby odtworzyć taki strumień, teraz kamery, video rejestratory, telefony, aparaty wszystko nagrywa w mpeg4. W sumie może być nawet jakaś kompresja bo do "kotletowego tv" nie potrzebuję 4k ani HD :D
@jot dodaję jeszcze szczegóły strumienia video
Obrazek
jot

Postautor: jot » wt lut 21, 2017 9:28 pm

swiezak pisze:Na pi0 nie udało mi się w przeglądarce,

A na pi0 z jakiej przeglądarki korzystasz? Masz zainstalowany VLC ?
swiezak

Postautor: swiezak » wt lut 21, 2017 9:36 pm

vlc zainstalowane, chromium które jest zainstalowane domyślnie w systemie

Wróć do „Raspbian”