Nettemp na QNAP

Adrian

Nettemp na QNAP

Post autor: Adrian » pn lut 13, 2017 12:12 pm

Czy ktoś próbował zainstalować, albo używa nettempa na serwerze QNAP?

wa2

Re: Nettemp na QNAP

Post autor: wa2 » pn lut 13, 2017 3:37 pm

Tak, mam zainstalowanego debiana na VM i na nim Nettempa.

riwa

Post autor: riwa » ndz lut 19, 2017 8:58 pm

wa2 pisze:Tak, mam zainstalowanego debiana na VM i na nim Nettempa.
Chciałbym zapytać z czystej ciekawości jak wygląda sprawa porównania szybkości działania NT na VM na QNAP-ie vs. typowej instalacji na "malinie".
Na moim QNAP-ie testowałem VM z Win7, jednak wydajność pozostawia wiele do życzenia, tzn. działa ale nie jest to zbyt komfortowe w użyciu.

A drugie pytanie już bardziej prozaiczne: w jaki sposób zbierasz dane z czujników? Przecież na VM raczej nie znajdziesz GPIO?
Czy stosujesz jakieś połączenie z fizycznym sprzętem?

wa2

Post autor: wa2 » pn lut 20, 2017 6:58 pm

Porównanie moim zdaniem wychodzi korzystniej dla VM, możne dlatego że mam 8GB pamięci Qnapie.
Bezpośrednio z NASa zczytuje tylko po RS485 licznik prądu.
Reszta po WIFI z ESPEasy.

radzio6

Post autor: radzio6 » sob lis 11, 2017 11:20 pm

Witam,

Chciałbym zainstalować nettempa na Qnapie - Docker lub maszyna wirtualna (byle było wsparcie dla USB) i używać do monitorowania 5 czujników temp w domu po USB. Przesiadkę planuję ze względu na częste uszkodzenia kart SD na Raspberry Pi i ciągłe reinstalacje nettempa. Jaką sprawdzoną dystrybucję możesz polecić ? Najlepiej coś lekkiego aby nie pochłaniało zbyt wielu zasobów.

Pzdr.

radzio6

Post autor: radzio6 » pn lis 13, 2017 9:46 am

radzio6 pisze:
sob lis 11, 2017 11:20 pm
Witam,

Chciałbym zainstalować nettempa na Qnapie - Docker lub maszyna wirtualna (byle było wsparcie dla USB) i używać do monitorowania 5 czujników temp w domu po USB. Przesiadkę planuję ze względu na częste uszkodzenia kart SD na Raspberry Pi i ciągłe reinstalacje nettempa. Jaką sprawdzoną dystrybucję możesz polecić ? Najlepiej coś lekkiego aby nie pochłaniało zbyt wielu zasobów.

Pzdr.
Po części odpowiem sam sobie...
Instalacja Nettempa na Debianie 8.9 na maszynie wirtualnej zakończona została pełnym sukcesem :)
..ale... czy jest możliwość na stałe przypisania urządzenia USB do maszyny wirtualnej w QNAPie?
Po restarcie maszyny wirtualnej przed jej uruchomieniem trzeba ręcznie wybrać urządzenie USB aby było widoczne w systemie gościa.

Pzdr.

Awatar użytkownika
pimowo
Betatester

Post autor: pimowo » pn lis 13, 2017 10:39 am

radzio6 pisze:Instalacja Nettempa na Debianie 8.9 na maszynie wirtualnej zakończona została pełnym sukcesem :)
Dlaczego nie Debian 9 Stretch?
radzio6 pisze:czy jest możliwość na stałe przypisania urządzenia USB do maszyny wirtualnej w QNAPie?
To chyba powinno być w ustawieniach wirtualnej maszyny.
Mój NetTemp mieszka w Raspberry Pi 3B na szynie DIN

radzio6

Post autor: radzio6 » pn lis 13, 2017 2:39 pm

pimowo pisze:
pn lis 13, 2017 10:39 am
Dlaczego nie Debian 9 Stretch?
Tego też spróbuję :) Generalnie z 8.9 nie było problemu ale ręcznie instalowałem paczki:
apt-get install mc lighttpd php5-cgi php5-sqlite php5-fpm php5-curl php5-mysql php5-snmp sqlite3 msmtp digitemp gammu git-core sysstat sharutils bc htop snmp sudo ntp watchdog python-smbus i2c-tools openvpn iptables rcconf arp-scan snmpd httping fping make gcc lynx expect socat build-essential python-dev figlet libmodbus5 iptables-persistent apcupsd smstools mysql-client python-pymodbus && apt-get autoremove && apt-get autoclean && apt-get clean

Póki co czytałem o zmianach paczek w nowszej wersji Debiana i problemach innych użytkowników z instalacją nettempa więc narazie nie instalowałem.
Próbowałem na LUBUNTU ale nie udało mi się.
radzio6 pisze:czy jest możliwość na stałe przypisania urządzenia USB do maszyny wirtualnej w QNAPie?
pimowo pisze:
pn lis 13, 2017 10:39 am
To chyba powinno być w ustawieniach wirtualnej maszyny.
Tak ale podłączone urządzenie po restarcie maszyny trzeba w opcjach maszyny ponownie "zaptaszkować".
Obecnie jak obsługa urządzenai USB jest włączona wygląda to tak:
Obrazek
Natomiast po wyłączeniu maszyny / restarcie trzeba dodać ponownie urządzenie USB ponieważ jest odhaczone.
Generalnie NAS jest pod UPS i VM chodzi cały czas ale np. po aktualizacji software NASa trzeba będzie pamiętać o ręcznym włączeniu maszyny i zaznaczeniu opcji dostępu do przystawki na USB.

ODPOWIEDZ