NetTemp + Debian + OMV

kapiorr

Re: NetTemp + Debian + OMV

Post autor: kapiorr » ndz paź 08, 2017 8:50 pm

WD Red zdecydowanie polecam, w moim nasie juz 5 lat smigaja i maja sie dobrze. Zreszta nie tylko u mnie :)

Awatar użytkownika
pimowo
Betatester

Re: NetTemp + Debian + OMV

Post autor: pimowo » pn paź 09, 2017 4:15 pm

Z dyskami to już postanowione, będzie RAID1 na WD RED. Teraz trzeba tylko uzbierać kasę ;)

Dziś się chwilę pobawiłem moim serwerkiem i jestem mega zadowolony. Prawie wszystko już sobie uruchomiłem, ale w sumie jak szaleć to szaleć i dokładam kolejne obowiązki sprzęcikowi, a co! nie będzie się obijał :D
Uruchomiłem:
- Debian Jessie (na Stretch trochę miałem problemów)
- NetTemp (beta jak @jot wskazywał)
- SMStools (aby pogadać z maszyną poprzez SMS)
- Open Media Vault (łatwiejsze zarządzaniem NAS)
- FTP (bardzo często korzystam ze swoich plików poza domem)
- NFS (w domu większość systemów to Linuxy)
- Samba (w domu też jest Windows)
- MPD server (i gra muzyka)
- Motion (mam oko na swój salon)
- Transmission (do ściągania nowych systemów Raspbian)
- próbowałem uruchomić wirtualną maszynę, ale coś mi nie wychodzi (będę miał więcej czasu to się tym pobawię)
- i sam już nie wiem co tam jeszcze
Widzę, że sprzęt po tym wszystkim nadal się nudzi to będzie trzeba mu coś jeszcze dołożyć... może kartę DVB-T? będzie udostępniał TV po sieci :)

Zobaczymy jak to się rozwinie, ale jak na razie główny NT będzie na serwerze HP, malinka B+ pójdzie na szynę DIN do sterowania chatą, a malinka 3B poleci pod TV jako Media Center. Może w końcu skończą się problemy z systemami na SD, Pendrive czy HDD etc
Mój NetTemp mieszka w Raspberry Pi 3B na szynie DIN

ODPOWIEDZ