Nettemp - czy można mu zaufać.

Ogólne forum z pytaniami i propozycjami
Awatar użytkownika
pimowo
Betatester

Re: Nettemp - czy można mu zaufać.

Post autor: pimowo » ndz lip 09, 2017 11:20 am

Masz jakiś sterownik pokojowy czy wszystkim ma zarządzać malinka?
Ja do tej pory używałem fabrycznego sterownika (Euroster 2000) a tylko go zmodyfikowałem dodając przekaźniki czyli malinka "klikała" opcję dzień/noc ("słoneczko"/"księżyc")sterownik pilnował zadanej temperatury (dzień-21st. i noc-18st.) Sterownik kotła pilnuje kotła.
Teraz buduję swój własny sterownik pokojowy od podstaw.
Mój NetTemp mieszka w Raspberry Pi 3B na szynie DIN

uzi18

Post autor: uzi18 » ndz lip 09, 2017 11:26 am

Swego czasu myslalem aby dodac sterowanie piecem gazowym, bylby to wtedy sterownik uniwersalny :)

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

jot

Post autor: jot » ndz lip 09, 2017 5:34 pm

pimowo pisze:
sob lip 08, 2017 11:17 pm
@jot, niezły UPTIME-gratuluję ;)
Powiedz tak szczerze-masz stabilną malinę-czy powierzyłbyś swojej malince kontrole nad piecem? Podawanie węgla, dmuchawy, kontrola temperatury, zawory etc?
Szczerze powiedziawszy moje RPi są bardziej stabilne niż sterowniki pracy turnusowej do klimatyzatorów, które zamontował mi "profesjonalny" serwis ;-)
Niemniej jednak, do układu zapiałbym jeszcze jakiś obwód bezpieczeństwa, żeby coś nie trzasnęło w razie draki.
asystentroberta pisze:
ndz lip 09, 2017 1:38 am
@jot - gratuluję. Udowodniłeś, że może to wszystko działać. Ale w takim układzie, naprawdę nie wiem, co u mnie się dzieje. Już tylko malinkę ostaje mi obwinić. (Właściwie dwie malinki - pierwsza Ras2 też działała mało stabilnie)
U mnie RPi 2 i RPi 3 działają dobrze i bezproblemowo. Oba z uptime grubo powyżej miesiąca.

ODPOWIEDZ