Raspbian Stretch Lite + Raspberry Pi 3

Tu proszę zgłaszać wszelkie problemy z instalacja i po
MrGeken

Raspbian Stretch Lite + Raspberry Pi 3

Post autor: MrGeken » sob wrz 02, 2017 11:30 pm

Witam serdecznie,

Czy ktoś miał okazję zainstalować nettemp na takiej konfiguracji?

Raspbian Stretch Lite (2017-08-16 Kernel version: 4.9) + Raspberry Pi 3

Na starej malince instalacja poszła gładko, a z nową męczę się już godziny, generalnie instalowałem wszystkie paczki, które przewijały się na forum i część błędów podczas instalacji się już nie pojawiała, ale jest jeden problem, na który na razie nie mam pomysłu, tj nie ładuje się strona www

Kod: Zaznacz cały

[email protected]:/var/www# cd nettemp && ./install_nettemp
Please wait installing packages
[ ok ] packages
[ ok ] 1wire
[ ok ] DHT
[ ok ] GPIO
[ ok ] I2C
[ ok ] FW
[ ok ] SDM120
[ ok ] VPN
[ ok ] WWW
wal
[ ok ] Cron
[ ok ] Services
No input file specified.
[ ok ] Installation
[ ok ] Go to http://
Bye...
...walczę dalej, za każdą pomoc będę wdzięczny.

[edit]
tutaj działa (ale nie obeszło się bez problemów)

Kod: Zaznacz cały

Linux raspberrypi 4.4.11-v7+ #888 SMP Mon May 23 20:10:33 BST 2016 armv7l GNU/Linux

Lahim

Re: Raspbian Stretch Lite + Raspberry Pi 3

Post autor: Lahim » pt wrz 15, 2017 6:48 pm

Miałem to samo - problem z tym, że nie odpalało php.
Ręcznie zainstalowałem paczkę php5-sqlite i pokazała się strona - menu i logowanie.
Natomiast po odpaleniu wyszukiwania pokazuje się 403-Forbidden. Podobnie przy próbie zalogowania przez stronę.

Generalnie, wygląda to tak, że install_nettemp nie instaluje żadnych pakietów apt.
Wszystko należy robić z palca.

Problem jest przy php5-mysql - wywala, że "wymaga: instalacji libmysqlclient18 ale nie da sie go zainstalować"

Edit:
zainstalowałem wszystkie pakiety ręcznie, za wyjątkiem powyżej opisanego php5-mysql, i póki co nie mam problemów z funkcjonowaniem serwisu. Teraz dodawanie czujników itp. więc zobaczymy.

Lahim

Re: Raspbian Stretch Lite + Raspberry Pi 3

Post autor: Lahim » pn wrz 18, 2017 8:24 am

Zainstalowałem betę i wszystko poszło bez problemu. Choć nie wiem czy wcześniejsze, ręczne instalacje, na to nie wpłynęły.

Z ciekawości postawiłem Domoticza i też od problem - brak/problem z jedną biblioteką przy Rasp. Strech :)

ODPOWIEDZ