Funkcja temperature w GPIO

Tu proszę zgłaszać wszelkie problemy z instalacja i po
asystentroberta

Funkcja temperature w GPIO

Post autor: asystentroberta » wt lis 07, 2017 11:24 am

Witam,

używam nettempa w wersji beta 4.1.22. Czytałem, że w wersji beta od marca są problemy z funkcją GPIO. Zależy mi jedynie na funkcji 'temperature', a ta też w mojej wersji nie działa :(

Wykona się czasem raz, czasem wcale (trzeba usunąć dany gpio, znowu przypisać go do funkcji 'temp' i tak na około). Czy ktoś wie, jak rozwiązać ten problem?

Na chwilę obecną funkcja temp ma takie 'Value functions':

Obrazek

Efekt ma być taki, że jeśli czujnik Bruno pokaże mniej niż 22 stC gpio17 będzie miało stan wysoki, a kiedy czujnik Bruno przekroczy 23stC, gpio17 będzie miało stan niski.

Za pierwszym razem działa - ale jak już raz się wyłączy, to nie potrafi się włączyć znowu przy 22.5. A jak się zmieni wartości temperatur, to już całkiem kaplica...
Pomoże ktoś?
3 Raspberry Pi (B, B, 2), 3 ESP8266, 8 DS18b20, 3 DHT22, 2 przekaźniki, 1 BMP 180, 1 BH 1750

debriuman

Re: Funkcja temperature w GPIO

Post autor: debriuman » wt lis 07, 2017 1:18 pm

też boleje nad tym niestety nie działa to prawidłowo :(
1x RPi 3 & 1x RPi 2 & 3x RPi 0 all for Nettemp

asystentroberta

Post autor: asystentroberta » wt lis 07, 2017 4:59 pm

Chyba to rozgryzłem. Po jakiejkolwiek zmianie w bazie danych nettemp.db w tabeli "g_func" kasują się wartości w kolumnie "w_profile".

Prowizoryczna poprawka to przy zmianie warunków wrzucić:

Kod: Zaznacz cały

sudo sqlite3 /var/www/nettemp/dbf/nettemp.db "UPDATE g_func SET w_profile='any' WHERE id='1'"
 $ sudo sqlite3 /var/www/nettemp/dbf/nettemp.db "UPDATE g_func SET w_profile='any' WHERE id='2'"
U mnie jest prosto, bo nie korzystam z week profile - a warunki i tak zmieniam przy użyciu sqlite3 , więc wystarczy mi dorzucić dwie linie w skrypcie.

Żeby poprawić to mniej prowizorycznie, trzeba poszukać przyczyny... Na to dzisiaj nie mam czasu. Jak znajdę, to dam znać.
3 Raspberry Pi (B, B, 2), 3 ESP8266, 8 DS18b20, 3 DHT22, 2 przekaźniki, 1 BMP 180, 1 BH 1750

techfreak
Site Admin
Kontakt:

Post autor: techfreak » czw lis 09, 2017 12:30 pm

asystentroberta pisze:
wt lis 07, 2017 4:59 pm
Chyba to rozgryzłem. Po jakiejkolwiek zmianie w bazie danych nettemp.db w tabeli "g_func" kasują się wartości w kolumnie "w_profile".

Prowizoryczna poprawka to przy zmianie warunków wrzucić:

Kod: Zaznacz cały

sudo sqlite3 /var/www/nettemp/dbf/nettemp.db "UPDATE g_func SET w_profile='any' WHERE id='1'"
 $ sudo sqlite3 /var/www/nettemp/dbf/nettemp.db "UPDATE g_func SET w_profile='any' WHERE id='2'"
U mnie jest prosto, bo nie korzystam z week profile - a warunki i tak zmieniam przy użyciu sqlite3 , więc wystarczy mi dorzucić dwie linie w skrypcie.

Żeby poprawić to mniej prowizorycznie, trzeba poszukać przyczyny... Na to dzisiaj nie mam czasu. Jak znajdę, to dam znać.
Dzięki, rzeczywiście przy update znikał profil. Poprawione w najnowszym update.

ODPOWIEDZ