[DIY] SocketNT_WiFi

Użytkownicy tworzą, zmieniają.
Espablo

Re: [DIY] SocketNT_WiFi

Post autor: Espablo » wt sie 15, 2017 8:27 pm

pimowo pisze:
pn sie 14, 2017 11:04 pm
Cena płytki/modułu to jakaś tajemnica jest? :P
Żadna tajemnica, ale cena zależy od tego gdzie składam zamówienie i ile sztuk jednorazowo mam zamówionych.

Jeśli chcesz podpatrzeć jak to robią inni to znalazłem w necie także projekt Luaniego Tutaj - niestety po niemiecku ;)
Przyznam się, że odgapiłem od niego ten stabilizator MCP1825 ;). Zastanawiałem się także nad tymi przekaźnikami i nawet już je kupiłem, ale zostałem jednak przy tych "moich". Ja w swoim projekcie mam wyprowadzone styki NC i NO (tak na wszelki wypadek), a te maleństwa PA1A u Luaniego mają tylko NO.
Obrazek

Awatar użytkownika
pimowo
Betatester

Post autor: pimowo » wt sie 15, 2017 9:52 pm

cwcc pisze:o tym małym ale..., to nie wiedziałem z tego co pamiętam to do sterowania gniazda miał być przekaźnik 16A. Jak będzie jeden moduł to mniej problemów i bardziej uniwersalne to będzie.
Myślę, że jeden moduł będzie ciekawszą opcją ;)
Musimy troszkę popracować nad doborem elementów. Ze dwa prototypy i będzie bajka hi h
Espablo pisze:Żadna tajemnica, ale cena zależy od tego gdzie składam zamówienie i ile sztuk jednorazowo mam zamówionych.
Chodziło mi tylko o informację czy to jest 100, 500, 1000zł? Ciekawość ludzka taka :D

Zapewne widziałeś na forum, że już całkiem sporo różnych "gratów" zrobiłem, więc i z takim modułem też sobie dam radę.
W sumie najciekawsze jest to, że ja tych modułów z WiFi nie potrzebuję-robię to dla Kolegów z forum, a ja sam to traktuję jako trening ;)
Espablo pisze:Jeśli chcesz podpatrzeć jak to robią inni to znalazłem w necie także projekt Luaniego Tutaj - niestety po niemiecku ;)
Dzięki za linka.
Świetny projekt i jest na czym się wzorować. Najbardziej spodobała mi się odbudowa, a dokładniej, że cały moduł jest "zamknięty" Ciekawe czy coś takiego jest w sprzedaży?
Zamel swoje moduły pakuje w takie obudowy jak się nie mylę...
Mój NetTemp mieszka w Raspberry Pi 3B na szynie DIN

Espablo

Post autor: Espablo » wt sie 15, 2017 10:06 pm

pimowo pisze:
wt sie 15, 2017 9:52 pm
Chodziło mi tylko o informację czy to jest 100, 500, 1000zł? Ciekawość ludzka taka :D
Gotowiec poniżej 80zł/szt
pimowo pisze:
wt sie 15, 2017 9:52 pm
Zamel swoje moduły pakuje w takie obudowy jak się nie mylę...
Obudowę można wydrukować w 3D, ale kosztuje to ok 30zł. Jedną już sobie dla innego modułu do puszki wydrukowałem :D, ale wolę tą kasę wydać na co innego ;) bo w puszce i tak tego nie widać

Awatar użytkownika
pimowo
Betatester

Post autor: pimowo » wt sie 15, 2017 10:52 pm

Espablo pisze:Gotowiec poniżej 80zł/szt
Cena całkiem sympatyczna ;)
Espablo pisze:Obudowę można wydrukować w 3D, ale kosztuje to ok 30zł.
Druk 3D to tak nie bardzo, chodziło mi o gotowe obudowy.

cwcc

Post autor: cwcc » śr sie 16, 2017 11:49 am

@pimowo my projekt luaniego oglądaliśmy podczas projektowania SocketNT_WiFi_BOX, z tego co pamiętam to udało się poszukać jeszcze coś podobnego.

Obudowę możemy zaprojektować i wydrukować, to akurat nie problem. Ale z tego co pamiętam to na forum wklejam link do gotowych obudów puszkowych.
Ale jak pisałeś wcześniej parę prototypów będzie trzeba zbudować żeby wyszło jak należy.

Znalazłem:
http://apar.sklep.pl/pl/cbox-czarny-3019.html
Nawet gdzieś mam na testy te obudowy muszę poszukać.

Wysłane z urządzenia mobilnego.

Espablo

Post autor: Espablo » śr sie 16, 2017 12:07 pm

cwcc pisze:
śr sie 16, 2017 11:49 am
Znalazłem:
http://apar.sklep.pl/pl/cbox-czarny-3019.html
Nawet gdzieś mam na testy te obudowy muszę poszukać.
Mam też tą obudowę. Jest tak baaaardzo mała. Upychac do niej elektronikę to wyzwanie logistyczne ;)

Awatar użytkownika
pimowo
Betatester

Post autor: pimowo » śr sie 16, 2017 1:47 pm

cwcc pisze:@pimowo my projekt luaniego oglądaliśmy podczas projektowania SocketNT_WiFi_BOX, z tego co pamiętam to udało się poszukać jeszcze coś podobnego.
Możliwe, ale ostatni rok to tyle się naoglądałem różnych projektów, że głowa mała :P
Powiem szczerze, że coś nie kojarzę tego modułu-nie zmienia to faktu, że jest naprawdę przemyślany i fajnie zrobiony
cwcc pisze:Obudowę możemy zaprojektować i wydrukować, to akurat nie problem.
Problem jest taki, że mam oto taką wizję:
- robimy moduł SocketNT_WiFi
- zlecamy zrobienie płytek w Chinach (bo tanio)
- użytkownik sobie składa wszystko w domowym zaciszu
- użytkownik sam wybiera: "goły" moduł, moduł w obudowie-obudowę bez problemu kupuje w sklepie
- użytkownik się cieszy, że ma fajne, kompletne, w ładnej obudowie urządzenie

Po prostu chodzi mi o to, że składając wszystko w całość otrzymujemy produkt jak z fabryki, a przede wszystkim bezpieczne ponieważ wszystko zamknięte w obudowie i docelowo w puszcze. Zauważcie, że jesteśmy amatorami i znając nas, Polaków nie zlecimy montażu tego modułu elektrykowi i sami będziemy to robić.
Pamiętajmy, że "bawimy się" napięciem 230V !!! napięciem które jest niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego!!!
cwcc pisze:Ale z tego co pamiętam to na forum wklejam link do gotowych obudów puszkowych.
Espablo pisze:Mam też tą obudowę. Jest tak baaaardzo mała. Upychac do niej elektronikę to wyzwanie logistyczne ;)
Ta obudowa to taki mikrus :(
Po głowie chodzi mi coś takiego:

Obrazek

Ale to chyba jest robione pod konkretne zamówienie np. Zamel'a
cwcc pisze:Ale jak pisałeś wcześniej parę prototypów będzie trzeba zbudować żeby wyszło jak należy.
Nie od razu Bydgoszcz zbudowano hi hi

Espablo

Post autor: Espablo » śr sie 16, 2017 2:59 pm

Eh, mam też jeden moduł Zamela - ROW-01. Obudowa fajna ale nie można jej kupić.

Awatar użytkownika
Jufo
Kontaktowanie:

Post autor: Jufo » śr sie 16, 2017 7:55 pm

Mocno dopinguje projekt, mi się marzy płytka uniwersalna z przekaźnikami 2x16A do puszki, tak aby pasowały na każdy wariant.
Projekt Espablo jest bardzo fajny i gratulacje dla autora, ale niestety połowicznie zamknięty, udostępnione jedynie gerbery do v2, szkoda że projekt nie jest nastawiony na pełny open source.
Pozdrawiam,
Robert

kniazio

Post autor: kniazio » śr sie 16, 2017 9:15 pm

ODPOWIEDZ