Monitoring parametrów środowiskowych w serwerowniach

Użytkownicy tworzą, zmieniają.
E4W

Monitoring parametrów środowiskowych w serwerowniach

Post autor: E4W » śr sty 31, 2018 3:12 pm

Witam,
Na wstępie chciałbym podziękować twórcy NT za świetną robotę. NT działa rewelacyjnie i jest niesamowicie przydatny.

Chciałbym pochwalić się moim projektem monitorowania środowiska w serwerowniach w kilku odseparowanych od siebie budynkach. Cały projekt opiera się na zamontowanych w serwerowniach kontrolerach mikroprocesorowych LK2 i LK3 (www.tinycontrol.pl):
2-1.jpg
Do których zostały podłączone czujniki temperatury i wilgotności DHT22 oraz czujniki zalania w obudowach mojej produkcji:
czz.jpg
czwob.jpg
Wszystkie dane z czujników za pomocą kontrolerów odczytywane są po SNMP przez panel kontrolny:
Panel.jpeg
Panel zbudowany został w oparciu o Raspberry Pi 3 i Nettempa v4. Na LCD wyświetlają się wybrane odczyty. Po przekroczeniu zadanych wartości temperatury, wilgotności powietrza lub podczas zalania na obecną chwilę zapala się odpowiednia dioda sygnalizacyjna oraz uruchamia się alarm dźwiękowy.
Panel2.jpeg
W najbliższym czasie dodany zostanie jeszcze monitoring UPS'ów oraz pomiar napięcia w akumulatorowni.

Może ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy da się (zapewne tak) wyświetlać na wyświetlaczu konkretny napis w przypadku alarmu. Tzn. po przekroczeniu temperatury z czujnika 1 wyświetla się napis serwerownia a z czujnika 2 np. akumulatorowania? Jestem bardziej elektronikiem nie programistą i jest to dla mnie trochę skomplikowane. Teraz w przypadku alarmu trzeba się logować do NT i sprawdzać gdzie jest alarm. Bym był bardzo wdzięczny za ewentualną pomoc i pomysły nad dalszym rozwojem projektu.

Pozdrawiam,
Marcin

ODPOWIEDZ